четвер, 25 лютого 2021 р.

Психологічні рекомендації батькам п'ятикласників 



·         Надихайте дитину на розповідь про шкільні справи. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням на зразок: «Як минув твій день у школі?» Щотижня обирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам’ятовуйте імена, події, деталі, про які дитина повідомляє вам, використовуйте їх надалі для того, щоб починати бесіди про школу.

·         Регулярно розмовляйте з вчителями вашої дитини про її успішність, поводження та взаємини з іншими дітьми. Навіть якщо немає особливих приводів, для занепокоєння, консультуйтеся з вчителем не рідше, ніж раз на місяць.

·         Знайте програму й особливості школи, де вчиться ваша дитина. 

·         Допомагайте дитині виконувати домашні завдання,але не робіть їх самі. Установіть спеціальний час для виконання домашнього завдання і стежте за виконанням цих настанов, що допоможе вам сформувати позитивне ставлення до навчання.

·         Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв'язок між її інтересами й предметами, що вивчають у школі.

·         Особливі зусилля докладайте для того, щоб підтримувати спокійну й стабільну атмосферу вдома, коли в шкільному житті дитини відбуваються зміни.

·         Спокій домашнього життя дитини допомагає їй ефективніше розв’язувати проблеми в школі.

·         Забезпечте своїм дітям вдале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.

·         Стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.

·         Дбайте про те, щоб дитина навчалась бути охайною в усьому, включаючи бережне ставлення до підручників.

·         Ніколи не поспішайте з висновками ні про дитину, ні про вчителя - прийдіть у школу, поспілкуйтеся з вчителем.

·         Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники та довідкову літературу.

·         Пам'ятайте, що клас, де навчається ваша дитина, - ціле трьох колективів: дітей, батьків, вчителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, у тим кращій атмосфері буде зростати та навчатися ваша дитина. Це залежить від кожного й від вас теж.

·         Не забувайте: дитину не слід карати за невміння, а терплячи вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.

Немає коментарів:

Дописати коментар