неділя, 3 травня 2020 р.

Що корисного в іграх?

Ігри є невід'ємною частиною розвитку особистості. Ми пізнаємо цей світ і  вчимося спочатку граючи. А чи закінчується бажання грати, коли ми дорослішаємо? Думаю, що ні. Особливо коли ми починаємо виховувати та навчати вже своїх власних дітей.
Тож пропоную Вам цікаву інформацію щодо ігр всією сім'єю.

М'яка підтримка

   Ігри всією сім'єю позитивно впливають  на самооцінку дитини, за умови, що ви вмієте правильно поводитися з дитиною. Це означає не критикувати дитину, не порівнювати її з іншими гравцями, не квапити. Тоді в неї неодмінно виникне бажання пограти ще. Але якщо ви постійно обсмикуватимете дитину, говоритимете, що вона «ще не доросла», «постійно гальмує», що їй треба «ще в іграшки грати, а не в ігри з дорослими», то такі слова дуже ранять дитину і взагалі відохотять грати.           Підтримуйте, хваліть за винахідливість і ерудицію, уважність і хорошу пам'ять, швидкість реакції і вміння висловлювати свою точку зору. Тим самим ви сприятимете підвищенню дитячої самооцінки. Але ваша підтримка має бути м’якою і ненав’язливою.

Альтернатива телевізору

  Що ви зазвичай робите вдома ввечері? Переглядаєте телевізор або гуляєте інтернетом. А що робить дитина? Теж переглядає телепередачі або грає в комп'ютерні ігри. Такий спосіб життя в наш час дуже поширений. Усе б добре, але тонка ниточка довіри між дорослими і дітьми поступово обривається. Однак якщо раніше це відбувалося років у 15-17, то сьогодні може бути і в 5-6 років.
   Саме сімейне спільне проведення часу має стати доброю традицією, яка подобається всім домашнім. Адже набагато цікавіше пограти з татом, мамою, бабусею і дідусем, братиком і сестричкою, ніж перемикати канали, шукаючи черговий безглуздий мультик. Поступово всі ваші домочадці звикнуть до того, що суботнього вечора у вас відбуваються милі сімейні посиденьки.               
Отже, ще одна користь від спільних ігор – це зміна способу життя вашої сім`ї. 

Учимося програвати

     Відомо, що діти дуже не люблять програвати. Цього не люблять і дорослі, проте вони вже вміють приховувати від оточення свою прикрість. А дитина програвши, може плакати, демонструвати переживання, влаштовуючи істерику, і навіть відмовлятися грати далі.
     Усі дорослі знають, що в житті потрібно вміти програвати. Саме цю фразу ми вимовляємо своїм дітям досить часто. Означає вона те, що треба вміти переживати свою поразку, робити висновки і прагнути наступного разу вже перемогти, стати кращим, досягти своїх цілей. Як і будь-яка інша, ця навичка теж потребує тренування. Тож у домашніх турнірах дитина вчиться того, як треба поводитися в разі програшу.
      Цілеспрямованість і стійкість, уміння пережити невдачу і зміцніти, щоб рухатися далі - це і є той урок, який дістає дитина з найпростіших настільних ігор.
    
Гра за правилами

    Користь спільних сімейних ігор полягає не лише в спілкуванні або «відриві» від телевізора. Існує ще кілька переваг. Наприклад, завдяки грі дитина засвоює вміння діяти за правилами, дотримуватися заздалегідь обумовленого алгоритму. Це допомагає малюкові в реальному житті, адже там на кожному кроці зустрічаються саме такі завдання.
    Крім того, дитина, яка вміє діяти за правилами, рідше ламає рамки поведінки і вдома, і в дитячому садочку. Не даремно рекомендуються батькам грати з дітьми в ігри з правилами. А в домашніх умовах вчитися діяти за правилами дуже добре, тому що є підтримка близьких.
    Цікаві ігри – чудове проведення часу з дітьми.

Закласти традицію сімейних ігор?

Ø    Оберіть ігри, які підійдуть для будь-якого віку і будуть цікаві всім без винятку членам вашої родини.
Ø   Домовтеся про те, якого дня буде організована сімейна гра. Важлива умова при цьому – ніхто не повинен нікуди поспішати.
Ø Намагайтеся створити позитивну атмосферу, стежити, щоб не було конфліктів.
Ø   Не критикуйте того, хто програє.
    Спільні ігри відіграють важливу роль у вихованні дітей. Щасливі спогади з дитинства зберігаються на все життя. Так зароджуються сімейні традиції, які передаються з покоління в покоління, і формуються сімейні цінності.

Немає коментарів:

Дописати коментар