Ось і настало таке довгоочікуване 1 вересня! Вчителі зустріли своїх учнів, учні нарешті зустрілися зі своїми друзями після тривалої перерви. Тільки теперь все це відбулося у новій реальності.
Сьогодні ми всі стикнулися з новими життєвими правилами, яких потрібно дотримуватися заради збереження свого здоров'я і здоров'я своїх рідних людей і якщо дорослому карантинні обмеження здаються зрозумілими і логічними, дитині набагато важче пояснити "чому саме так"?
Тож, пропоную Вам, ознайомитись з деякими порадами про те, як пояснити дитині що таке "корона-вірус":
1. Не панікуйте. Як відомо, дитина практично завжди транслює те, що відбувається з батьками. Певна річ, якщо Ви чогось боїтеся і дитина буде відчувати страх. В першу чергу, ознайомтися з достатньою кількістю інформації по даній темі та розвійте Ваші страхи.
2. Встановіть нові життєві правила на час карантину. Показуйте на власному прикладі як важливо дотримуватися нових правил.
3. Неуникайте запитаннь дитини про вірус. Розмовляйте відверто та щиро зі своїми дітьми навіть на тему вірусу, але намагайтеся пояснити просто і не використовуючи занадто складну термінологію.
4. Виконуйте вправи для релаксу після важкого робочого дня. Це допоможе не тільки дитині, але і Вам, розслабитися, відпустити тривожні думки і цікаво провести час разом.
5. І наостанок, розкажіть дитині як важливо ретельно мити руки, не тільки зараз, але і завжди, бо під час дня ми торкаємося різних поверхонь, на яких "живуть" мікроби.
Цікавий експеримент, який варто показати дітям. його основною метою є "показати" дітям віруси. Роль вірусів зіграють дрібні блискітки. Перед експериментом діти змащують руки кремом — так блискітки краще прилипають до шкіри. Далі діти з «вірусами» на руках вітаються за руку з дітьми із чистими руками, торкаються обличчя «зараженими» пальцями. Усі бачать, як блискітки лишаються на чистій шкірі дітей. Потім діти швидко миють руки водою і бачать, що блискітки не змилися. Наступний крок — діти ретельно миють руки із милом, гарно труть долоні і тильні сторони, ділянки між пальчиками, рахуючи до 20. Нарешті руки чисті від «вірусів», а діти розуміють, як саме інфекція потрапляє в організм людини і як можна себе від неї захистити.
Немає коментарів:
Дописати коментар